Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Dom Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu

Życie kulturalno- oświatowe

Życie kulturalno- oświatowe

Dom organizuje święta i uroczystości okazjonalne oraz umożliwia udział w miejsckich/powiatowych/itd. imprezach kulturalnych, oświatowych  i turystycznych.

24 grudnia organizujemy wieczerzę wigilijną, w której wspólnie z mieszkańcami udział bierze ksiądz proboszcz z naszej parafii, dyrektor domu, możliwie największa grupa pracowników, a także członkowie rodzin naszych mieszkańców (jeżeli mają takie życzenie).
Pracownicy kuchni przygotowują 12 tradycyjnych potraw. Dzielimy się opłatkiem i kolędujemy. Podobnie wygląda śniadanie wielkanocne. Pracownicy, w tym zawsze dyrektor, wspólnie z mieszkańcami uczestniczą w uroczystej mszy świętej Wielkanocnej. Po mszy ksiądz święci przygotowane pokarmy i uczestniczy wspólnie z mieszkańcami i pracownikami w uroczystym śniadaniu.

Obchodzimy imieniny mieszkańców. W dniu imienin mieszkańcowi życzenia składa dyrektor domu, pracownik pierwszego kontaktu, inni pracownicy i współmieszkańcy. Każdy mieszkaniec otrzymuje drobny upominek. W tym dniu organizujemy również,
dla osób chętnych, spotkania przy kawie i słodkościach.  Nie zapominamy również o tłustym czwartku, czy o świętach typu 3 Maja czy 11 Listopada - mieszkańcy przygotowują z tej okazji programy słowno- muzyczne.

Organizujemy również uroczystości w dniu odpustu (Kaplica pw. Św.Judy Tadeusza) czy Dnia Chorego.

Mieszkańcy biorą udział w imprezach kulturalnych organizowanych na terenie miasta / powiatu.

Nasi mieszkańcy biorą udział w imprezach organizowanych dla DPS-ów z całego województwa typu Przegląd Twórczości, Spartakiada Sportowa, wspólne wędkowanie, grzybobranie itp.

Kilka razy do roku wyjeżdżamy również na imprezy integracyjne do zaprzyjaźnionych DPS-ów, sami ich również do siebie na takie imprezy zapraszamy.

Organizujemy również wycieczki turystyczne, np. do muzeów, kina, czy nad Jezioro Tarnobrzeskie.

Zegar

strona MOPR