Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Dom Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu

Kontakt mieszkańców z rodziną i środowiskiem lokalnym

Kontakt mieszkańców z rodziną i środowiskiem lokalnym

DPS w Tarnobrzegu podejmuje działania w celu stymulowania nawiązywania, utrzymywania i rozwijania kontaktu z rodziną i środowiskiem lokalnym. 

Rodziny odwiedzające mieszkańca mają możliwość przenocowania  w pokoju gościnnym,
a spotkania z osobami odwiedzającymi odbywają się w dowolnym, wybranym przez mieszkańca miejscu na terenie domu. Placówka nie ogranicza godzin odwiedzin członków rodziny.   Mieszkańcy mogą również korzystać z wyjazdów do rodzin. Utrzymywanie kontaktów z rodziną  przybiera również formy pośrednie – telefony i listy.  Korespondencja adresowana do mieszkańca trafia do jego rąk. Na prośbę mieszkańca pracownik pomaga mu ją odczytać lub pomaga w napisaniu i wysłaniu listu. Kontakty ze środowiskiem lokalnym są realizowane poprzez udział w imprezach integracyjnych organizowanych przez DPS lub inne instytucje.  Bierzemy udział w imprezach organizowanych na terenie miasta między innymi:

-  Majówki
-  Kiermasz Bożonarodzeniowy
- wspólne ubieranie choinki miejskiej
- SENIORIADA
- Targi Pracy
- Kiermasz Urody i Zdrowia
-  Przegląd Piosenki Żeglarskiej
- imprezy organizowane prze TDK, Muzeum Historyczne w Tarnobrzegu

 

Współpracujemy również ze szkołami, przedszkolami, Harcerzami, Kołem Caritas działającym przy Zespół Szkół im. ks. S. Staszica w Tarnobrzegu, Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, z których dzieci i młodzież przychodzą do naszych mieszkańców z występami na różne okazje np. Dzień Babci i Dziadka, jasełka, kolędowanie, Dzień Kobiet, Dzień Seniora, Dzień Chorego, Święto Niepodległości.

Jedną z form kontaktu ze społecznością lokalną jest kontakt z kapłanem i udział w praktykach religijnych.

Opiekę duchową nad mieszkańcami i kaplicą w DPS pw Świętego Judy Tadeusza sprawują kapłani z Parafii św. Barbary w Tarnobrzegu. Osoby leżące odwiedzane są przez niego raz w tygodniu (niedziela) z sakramentem komunii.  W każdy pierwszy piątek miesiąca kapłan udziela mieszkańcom sakramentu pokuty, a msze święte odbywają się w każdą niedzielę i święta, a także w pierwszy piątek miesiąca.

Zegar

strona MOPR